Druk UV

Druk UV stanowi jedną z technik drukowania bezpośredniego. Gotowy do wydruku plik jest przesyłany z komputera do maszyny drukującej, która następnie nanosi kolory bezpośrednio na materiał i utwardza je przy użyciu światła UV. W tej metodzie niezbędne jest użycie specjalnych tuszy UV, które zawierają fotoinicjatory. Standardowo stosowane kolory w druku cyfrowym UV to cyjan, magenta, żółty i czarny.

DRUK UV - KOLOROWY WZÓR NA ROLI

Technologia druku UV

Druk UV to odmiana druku cyfrowego, wykorzystująca promieniowanie ultrafioletowe do szybkiego suszenia lub utwardzania atramentu w trakcie procesu drukowania. W praktyce oznacza to, że maszyna drukująca aplikuje atrament na powierzchnię materiału, a specjalne lampy UV śledzą jego ślad, natychmiastową twardniejąc atrament. Ten proces suszenia jest także nazywany utwardzaniem chemicznym.

LIGHTBULBPromieniowanie UV jest rodzajem promieniowania o krótkiej długości fali i dużej energii, co umożliwia błyskawiczne utwardzanie płynnego atramentu w zaledwie ułamkach sekundy!

Podłoże druku UV

Druk UV umożliwia tworzenie nadruków na różnorodnych podłożach. Wśród najpopularniejszych znajdują się:

Szkło akrylowe i drewno dostępne są w formie płyt o różnej grubości. Dzięki drukowi UV można je bezpośrednio zadrukować, co zdecydowanie przyspiesza proces, oszczędza czas i surowce, oraz pozwala na uzyskanie doskonałego dopasowania między nadrukowanym obrazem a powierzchnią. Te materiały znajdują szerokie zastosowanie w produkcji wyświetlaczy, tablic znaków budowlanych oraz firmowych.

PCV to twardy i przezroczysty materiał, który znalazł szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Jego największą zaletą jest niezwykła odporność na promieniowanie UV, co czyni go doskonałym wyborem do druku cyfrowego UV bez obawy o utratę jakości. PCV jest używane do tworzenia różnorodnych elementów reklamowych, takich jak podświetlane szyldy, tablice, litery z podświetleniem oraz gadżety reklamowe.
Materiały elastyczne, takie jak płótno, siatka, folie winylowe i różne rodzaje papieru pod względem grubości i jakości, doskonale nadają się do druku UV. Te wszechstronne podłoża znajdują zastosowanie w szybkim i łatwym tworzeniu banerów, flag, naklejek na witryny sklepowe oraz reklam ściennej i podłogowej. Do materiałów elastycznych, które również świetnie sprawdzają się w technologii druku UV, zaliczają się plandeki PCV, tkaniny poliestrowe, folie samoprzylepne oraz tapety.

Technologia UV świetnie sprawdzi się również do personalizacji produktów, nagród, grafik POS czy drobnych elementów wyposażenia wnętrz.

Zapytaj o ofertę

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Przetwarzanie danych osobowych

Do druku przyjmujemy